Naczynia w doniczkach

Naczynia w doniczkach

Co to są tak atrakcyjne garnki? Są sytuacje znane każdej gospodyni: kuchnia wyposażona jest w miseczki, garnki, patelnie, trzeba biegać od stołu do pieca, obracać coś, gdzieś nalewać wino, a bitą ubić trzepaczką. Z pieca pachnie smażonym – czas podlać mięso. A wieczorem, gdy goście zostaną usunięte, lub zwierzęta będą rozpraszać ich narożnikach pozostanie góra brudnych naczyń. Ale jeśli ugotować danie główne w garnku, jak wiele czasu i wysiłku można zapisać na swoim obszarze. Tuż przed trzeba umieścić w garnku wszystkie składniki, umieścić w piekarniku, a gdy wszyscy siedzą przy stole, tylko nie zapomnij go włączyć. I spędzasz minimum czasu na myciu garnków.

Niezależnie od tego, co postanowisz, wynik przekroczy wszystkie Twoje oczekiwania. Dlaczego?
Ponieważ: czas gotowania (miękkość mięsa / drobiu / ryb jest gwarantowany), obfitość składników (smak jest ciekawy i nasycony), rodzaj paszy.

Ogólne zasady przygotowywania potraw w garnkach w piekarniku
* Produkty układa się jednocześnie z przyprawami i przyprawami, sosem i wodą. “Dojrzewanie” wszystkich składników powinno być w przybliżeniu takie samo. Jeśli, powiedzmy, mięso potrzebuje więcej czasu gotowania niż warzywa, które są częścią potrawy, jest ono wstępnie smażone, doprowadzane do półgotowości. W każdym razie mięso w doniczkach jest bardzo delikatne i soczyste.
* Możesz gotować wszystko w garnki: pierwsze dania, ryby, mięso, drób, podroby, pierogi, warzywa, zboża, desery. Nawet zwykłe ziemniaki w doniczkach są wyjątkowo smaczne.
* Dodatkowo przygotowywanie potraw w doniczkach jest ich “bezpretensjonalnością” – wszystko, co znajduje się w lodówce i sprzęcie gospodarstwa domowego, można z łatwością złożyć w ceramiczną doniczkę. Korzystając z tradycyjnych receptur, fantazjując i dodając za każdym razem coś nowego, nie jest trudno urozmaicić codzienne menu, nadając mu niepowtarzalny indywidualny styl.
* Równie ważnym elementem procesu gotowania w garnkach jest łatwość i szybkość gotowania produktów. Składniki należy wkładać do garnka i wkładać do piekarnika.

Zalety potraw gotowanych w garnkach w piekarniku
Naczynia, które gotujemy w garnkach, mają niepowtarzalny smak i aromat. Można je utożsamiać z korzyściami naczyń parowych, ponieważ zachowują one wszystkie właściwości odżywcze żywności. naczynia ceramiczne, w których serwuje, ma masę zalet technologicznych: to starannie zachowuje produktów smak, jedzenie nie przekazuje szkodliwych substancji i zanieczyszczeń, ma znacznie więcej możliwości niż pojemnikach szklanych lub metalowych.
Zwykle w doniczkach uzyskuje się coś pomiędzy pierwszym i drugim naczyniem, z wystarczającą ilością płynu. Dlatego serwując jedną porcję na porcję, nie musisz się martwić przygotowywaniem innych potraw – odżywczo i kalorycznie.

Przyjmujemy do wiadomości
KILKA ZASAD, W JAKI SPOSÓB PRAWIDŁOWO PRZYGOTOWAĆ PRZEZ PRZEPISY W POTWACH:
1. Aby przygotować garnki z zawartością umieścić tylko w zimnym piekarniku i dopiero potem włączyć ciepło. W przeciwnym razie pot może pęknąć.
2. Garnek jest przeznaczony do gotowania tylko w piekarniku lub piekarniku.
3. Duży garnek nie może być umieszczony zbyt wysoko w piekarniku, w przeciwnym razie dotknie styków grzewczych.
4. Zamknij naczynie za pomocą arkusza ciasta lub pokrywki z gliny.
5. Podczas gotowania należy dokładnie monitorować ilość płynu w doniczce. Jeśli to nie wystarczy, możesz dodać tylko gorący bulion lub wodę.
6. Jeśli gotujesz bardzo aromatyczne potrawy, na przykład z czosnkiem, przykryj garnek papierem do pieczenia, aby nie dostał się zapach, który jest trudny do usunięcia.
7. Jeśli naczynie w garnku jest suche i trzeba doładować płyn, lepiej użyć bulionu lub wina, które po odparowaniu alkoholu nadadzą sosowi przyjemnego smaku.
8. Wlanie płynu do doniczki powinno być niewielkie, ponieważ produkty podczas procesu wydzielania soku i ilości płynu mogą być nadmierne i zaczynają wylewać się z doniczki.
9. Przygotowanie w doniczce nie wymaga dodatkowego użycia tłuszczów. Niektóre rodzaje oliwy (oliwy, sezamu), dodane do smaku i aromatu, należy umieścić w naczyniu w niewielkiej ilości.
10. Wyjmij garnki z piekarnika na 5-10 minut przed gotowaniem.
11. Garnek wyjęty z gorącego pieca nie powinien być umieszczony na zimnej powierzchni, lepiej rozłożyć ręcznik lub postawić drewnianą deskę.

W JAKIEJ SUPERIORYTMIE PRZYGOTOWANIA W POTŁOCACH:
• Tłuszcz nie jest wymagany do gotowania.
• w garnkach można gotować prawie wszystko: od pierwszych potraw, po desery.
• gotowanie w garnkach jest bardzo proste – nie musisz przewracać ani mieszać czegokolwiek. Połóż garnek w piekarniku na pewną temperaturę i pewien czas i wszystko, możesz o tym zapomnieć i robić własne interesy.
• Są sytuacje, że w jednej rodzinie ktoś bardzo lubi pikantne jedzenie z dużą zawartością pieprzu, ale inny członek rodziny nie może jeść takiego jedzenia. Ten problem rozwiązują garnki. To bardzo proste – w jednym garnku dodać dużo pieprzu, aw innym całkiem sporo. Tutaj otrzymasz jedno danie, ale z ulubionym dla każdego smaku.
• potrawy gotowane w garnkach są bardzo smaczne. Jedzenie w nich nie jest warzone, ale marnieje – wszystko okazuje się bardzo smaczne i zachowuje przydatne substancje.

PRAWIDŁOWY WYGLĄD DLA NASZEJ POMOCY CLAYERA:
1. Zanim zaczniesz używać nowych doniczek, musisz napełnić je zimną wodą, włożyć do piekarnika, włączyć, doprowadzić wodę do wrzenia, następnie wyłączyć piekarnik i pozwolić wodzie ostygnąć. Wszystko, teraz nasze gliniane garnki są gotowe do użycia
2. Przed załadowaniem produktów do garnka, należy go opuścić do zimnej wody na 15 minut. Wytrzyj to nie jest konieczne, połóż jedzenie w mokrym garnku. Dlaczego tak jest? – Woda zamyka pory garnka, a po podgrzaniu nie pobiera go z jedzenia. Jedzenie przygotowywane jest jak dla pary, co jest bardzo przydatne.
3. Umieść garnek w zimnym lub lekko ciepłym piekarniku. Od ostrego spadku temperatury (jeśli zostanie podgrzany do 200 stopni w piecu), może dojść do pęknięcia doniczki.
4. Nie wkładaj garnka do pieca bardzo wysoko. Pokrywa nigdy nie może dotykać elementów grzejnych.
5. Nie wlewaj płynów (wody, rosołu) do góry – to z konieczności ucieknie. Garnek powinien być wypełniony ¾.
6. Przed wyjęciem garnka z piekarnika zastanów się, gdzie go postawisz. Nie umieszczaj doniczki na bardzo zimnej lub mokrej powierzchni, w przeciwnym razie pęknie.
7. Po użyciu garnka należy go umyć. Ale nie zapominaj: nie możesz używać zmywarki, ani nawet detergentów (pory w doniczce łatwo wchłaniają je same). Najlepsza jest ciepła woda. Jeśli żywność utknęła i nie można jej łatwo wyprać, napełnij garnek wodą i dodaj 1 łyżkę stołową napoju gazowanego. Zostaw na ile godzin. Po tej procedurze garnek jest łatwy do czyszczenia. Ponadto, napój gazowany uratuje go przed zapachami jedzenia. Czyszcząc garnek, upewnij się, że jest całkowicie suchy i lepiej go przechowywać do góry nogami.
8. Jeśli masz garnek i okazało się, że po ostatnim użyciu nie wyschnie do końca, a utworzone formy, a następnie umieścić na nim pastę wykonaną z równych ilości wody i sody i spłukać po 30 minutach. Pula jest gotowa służyć ci ponownie.

UŚMIECH
Iwan durachok przybył do Paryża, udał się do restauracji, menu wygląda: smażone żabie udka, żabie udka pieczone, duszone żabie udka .. i myśli – „Więc tutaj są z nimi, jak to się dzieje, a potem poślubiła głupca”

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (6 ratings, average: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

59 − = 56

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: