Ukraynalı borsch

Tarifi resme: Ukrayna borsch
 • Kemiklerde ve yağda dana eti (en iyi suit brisket), mümkün ve domuz eti
 • havuç
 • Kereviz sapları
 • Soğan şalgamı
 • pancar
 • Taze lahana
 • patates
 • Sarımsak başkanı
 • Chili Levrek
 • Domates salçası
 • sirke
 • Şeker kum
 • Parmesan peyniri
 • domuz pastırması
 • Bir demet taze yeşillik ve karabiber

Hazırlık yöntemi

İyi bir pancar çorbası kaynatın – oldukça karmaşıktır, hoş bir tatlı ve ekşi tat ve kırmızımsı renk elde edemediğiniz bazı incelikleri bilmek önemlidir.

Her şeyden önce, pancarı düzgün bir şekilde hazırlamanız gerekir. Pişirmenin farklı yolları vardır: söndürme, buğulama, pişirme ve kızartma. En yaygın olarak kullanılan söndürme ve pansumanlardır. Sitrik asit, sirke veya ekşi kvasın eklenmesiyle, borschun ekşi tadı elde edilir. Şekerli pancar çorbası şekeri. Pancar pancar ek olarak havuç, maydanoz, soğan, lahana, domates püresi veya taze domates koydu. Borsch lahana turşusu için kullanıldığında, yumuşatılıncaya kadar durulanması ve iyice şişirilmesi gerekir.

1. Isı, sıcak olarak (et tek parça halinde olabilir, büyük parçalar kesmek) suyu yemek ancak kaynar su et koymak eti kemik-tavada su, orta boy soğan kabuğu içinde iyice yıkandı sap çift doğranmış kereviz ve çeşitli bezelye karabiber

2. Su tekrar kaynadığında, köpüğü dikkatlice çıkarın, üç soyulmuş havuç tavada atın, birkaç defne yaprağı alın ve en az 60 dakika pişirin.

3. Şu anda kızartma tavası ısınıyoruz, biraz bitkisel yağ dökünüz (domuz tadı sevenler yağa dayandırabilir) ve halkalara kesilen soğanları hafifçe kızartınız.

4. Soğan yeterince yumuşak olduğunda, iki çorba kaşığı domates salçası ekleyin, iyice karıştırın ve pancarları küçük çubuklara ekleyin (rende üzerine …).

5. Pancar yumuşayana kadar karıştırılıp bekletilirken, etin pişirildiği tencereden iki veya üç kaşık suyu alınır ve tavaya dökülür.

6. Pişirme pancarının rengi kaybedebileceği düşünüldüğünde, tavaya iki yemek kaşığı hafif sirke dökülür. Sıcaklığı azaltıyoruz, kızartma tavası kaplıyoruz ve pancarları 10-15 dakika boyunca söndürüyoruz. Sadece bundan sonra, karabiber ile karabiber hafifçe karabiber ve ince kıyılmış diş sarımsakları ekleyin (tahtada geniş bir bıçakla, dişeti ezin ve ince doğrayın).

7. Kapa tekrar kapatmaya gerek kalmadan göz kapağını kapatmak zorunda kalmadan tekrar kapatacağız. Yine de, zaman zaman kontrol ederiz (kapak camdır): eğer et suyu buharlaşırsa, tavadan ekleyin.

8. Şimdi et suyundaki et ile başa çıkma zamanı. Buradan yakalarız ve ayrı bir tabakta soğumaya bırakın. Eti porsiyon haline getirin. Ve bir çorba kaşığı domates salçası ekleyerek çorbaya tekrar gönderiyoruz.

9. Et suyunu sadece tavaya ekleyebilir, patates kesimini birkaç parçaya ekleyebilir ve pancarla birlikte tavada biraz et suyunu döktükten sonra kapağı kapalıyken zayıf kaynamada bırakabilirsiniz. Bu yapılır çünkü et suyunun altına ince kıyılmış bir lahana konulmalıdır, tapanın altında, pancarla söndürmeye devam edecektir.

Suyu pişirilir iken 10. lahana haşlanmış ve biraz doğaçlama karar verdi. Ekmek Dilimleri hafifçe peynir ovmak, bir kapak ile kapatın, onlara ekmek serpin ve hazırlıklı hale getirmek, bir dilim pastırma koymak yay kızarmış yan koymak doğranmış soğan halkaları üzerinde bitkisel yağda bir tarafta kızarmış.

11. Lahana bu zamana kadar hazır olmalıdır. Ancak, bir sürü bir borsch lahana tercih kim bağlıdır. Daha iyi, elbette, o biraz egzersizi. Kim daha yumuşak sever – bu süreci doğrudan bir tavada kontrol eder.

Pişmiş sebzeler et suyu ve et ile bir tencereye gönderene kadar 12. Zaten hayatta, sirke başka kaşık ve şeker bir kaşık ve doğranmış acı biberi ekleyin çorbaya, sıcaktan küçük bir hediye tava kaldırın.

Borschtz hazır! çorba tabağı ayrı yağ halinde kesilmiş ekşi krema ve taze otlar, koyun, soğan (Ukrayna öğretilen denilen çiğneyebilmektedir) daha sonra ampul jikleye kabuklu olup parçalara bölünür. çıtır prikusku olarak biraz ekmek tost – biber buğulu Nemiroffskuyu altında evet … Deneyin !!!

Adım adım fotoğraf tarifi

Yemek tarifi resmini: Ukrayna borsch
Yemek tarifi resmini: Ukrayna borsch
Yemek tarifi resmini: Ukrayna borsch
Yemek tarifi resmini: Ukrayna borsch
Yemek tarifi resmini: Ukrayna borsch
Yemek tarifi resmini: Ukrayna borsch
Yemek tarifi resmini: Ukrayna borsch
Yemek tarifi resmini: Ukrayna borsch

Ek bilgi

Börsch. Bu yemek Ukrayna’da eskiydi. Başlangıçta, borshch inek çipura (keskin pinnate yaprakları ile umbellate bitkiler) ve daha sonra – ve pancar ve lahana ilk yemek bir çorba denir. Yoksul ailelerde sadece bu sebzelerden hazırlanmış ve bolluğun olduğu yerlerde, borsch bileşenlerinin sayısı artmış ve et ve yağ içermekteydi. Zamanla, bu lezzetli ve doyurucu yemek “borsch” yaygınlaşmıştır. Bazı yerlerde, borsch günde yaklaşık üç kez yediler. Bu, “çok uzağa git” kelimesinin anlamı değil – yani, ölçünün ötesine mi geçiyor?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (9 ratings, average: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 38 = 43

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: