Et ve sebze ile patates

  • Et 0.5 kg (en iyi domuz eti bonfile uygundur, tavuk filetosu veya hindi de kullanılabilir)
  • Patates çeşitleri 7
  • Bir büyük havuç veya iki orta
  • sarımsak
  • soğan
  • Taze domates 2 adet
  • Yumurta 2 adet
  • mayonez
  • Sert peynir 0,3 kg

Hazırlık yöntemi

İlk önce tüm ürünleri hazırlamak istenir, daha sonra pişirme işlemi çok hoş olur ve herhangi bir özel soruna neden olmaz.

Patatesleri soyup dilimler halinde kesin. Derin bir kaba koyun ve su ile dökün, böylece havalandırılmamalıdır

Eti küçük parçalar halinde keseriz. Domuz eti ile yaparsanız, o zaman hafifçe itmek daha iyidir. Solim ve baharatları ekleyin. Tadı tercihinize tam olarak ve ne kadar bağlıdır, genellikle çok fazla karabiber ve biraz zerdeçal eklerim. Bundan sonra, bir kapta et koymak ve sebze hazırlamak: soğan kesmek, üç bir kaba rende havuç üzerine, sarımsak, (yine zevk meselesi olduğu için, ben, o zaman karşısında küçük küpler ilk elde boyunca kesilmiş) çevreler domates kesip, biz basın.

Suyu patateslerden, tuzdan birleştiriyoruz.

Daha sonra, derin bir tava aldık, bitkisel yağ ile yağ ve bir patates tabakası. Üzerine – bir et tabakası, domatesleri koyun, hafifçe havuç ve soğan serpin. Sonra patates ve etler bitene kadar patates, et vb.

Tüm bunları yiyecek folyo ile kaplayın ve pişirilene kadar fırına en yüksek sıcaklıkta koyun.

Etleri patatesle hazırlarken, sosu dökmek için hazırlıyoruz.

Bunu yapmak için, kalan havuç, soğan, sarımsak, yumurta, bir kasede çok miktarda mayonez karıştırın.

Üç peynir, ince veya kaba rendelenebilir.

Fırın tepsisini çıkardık ve hazır olduklarında patateslerin hazırlığını kontrol ettikten sonra folyoyu çıkardık ve hazırlanan mayonez ve sebze kütlesini tabağın yüzeyine dağıttık. Peynirli üst. Altın bir kabuğun ortaya çıkmasından önce fırına koyduk.

Çanak hazır. Afiyet olsun !!!!

Ek bilgi

Eh, burada yine fantezi uçuşu için bir sınır yoktur. Sen, dolmalık biber ekleyin tabakaların bir çift limon birkaç dilim atmak (dikkatli olmak daha iyi limon !!!), dereotu serpin, doldurmak için biraz limon suyu sıkmak.
Herkes soğanları sevmez, onsuz yapabilirsin, ama daha fazla domates koymak daha iyidir, aksi halde çanak kuruyabilir. Et önceden marine edilebilir. Genel olarak, çok fazla varyasyon ve varyasyon mümkündür)))
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 ratings, average: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: